Často kladené dotazy - Helios Solution
Page title icon

Často kladené dotazy

Fotovoltaické elektrárny využívají sluneční energie k její přeměně v elektrickou. K jejímu získání se obvykle používá takzvaná přímá metoda pracující s polovodičovými fotovoltaickými panely. Se solární elektrárnou získáte významné snížení nákladů na odběr elektrické energie, sestavíme vám individuální návrh ekologického řešení na míru, které přispívá ke zvýšení kvality životního prostředí.

Konkrétní druh solárních fotovoltaických panelů se vybírá dle dispozice střechy. Aktuálně se instalují nejčastěji panely o rozměru cca 2×1 metr. V případě, že tento rozměr nevyhovuje geometrickým dispozicím střechy a je tedy potřeba použít menší, instalují se panely o velikosti 1,7×1 metr. Pro některé zákazníky je důležitý i vzhled – někteří proto volí např. celočerné provedení solárních panelů.

Během zimních měsíců vyrábí fotovoltaická elektrárna zhruba 15 až 30 % svého instalovaného výkonu. Mohou se samozřejmě objevit i dny, kdy mrzne a svítí sluníčko, pak FVE může vyrábět i více energie, než v horkých letních měsících!

Fotovoltaický ohřev vody funguje podobně jako u elektráren s hybridním střídačem a bateriovým úložištěm. V době, kdy regulační zařízení (používáme vlastní regulaci pro řízení přetoků – Azrouter SMART) detekuje, že výroba FVE je nad možnou spotřebu domu a elektrická energie by pak byla dodávána do distribuční sítě, sepne ohmické zařízení (u ohřevu vody myšlen elektrický bojler) a přebytečnou energii do tohoto zařízení směřuje. V době přebytků si tedy nahříváme teplou užitkovou vodu. Při dobře navrženém systému lze od jara do podzimu nahřívat TUV čistě z přebytků FVE.

Maximální výkon, na který můžete získat dotaci, je 10 kWp. Výkonnější elektrárnu lze samozřejmě postavit i provozovat, avšak dotace bude poskytnuta jen na prvních 10 kWp.

Výrobce garantuje záruku na funkčnost mechanických částí panelu 10 let, dále garantuje výkonnost solárních panelů takovou, aby po dobu 25 let neklesl jejich výkon o více než 15,5%.

Používáme značky střídačů Solax a Goodwe, s Goodwe potom primárně baterie Dyness nebo Pylontech.
Solární panely používámě celočerné half-cell 550wp značky Elerix.
Na toto téma se vede mnoho debat, obě značky jsou známé svou kvalitou a spolehlivostí. Solax i Goodwe vyrábějí střídače, které splňují přísné standardy a mají dlouhou životnost. GoodWe ET Plus má dynamickou regulaci výkonu, podporu pro různé typy baterií a pokročilé monitorovací možnosti.
Solax vychází o cca 20 tisíc korun dráž, zato má lepší chlazení, možnost většího zatížení na jedné fázi, podporu až 150% předimenzování na DC vstupu a možnost provozu za extrémě nízkých teplot podle výrobce až do -35 °C, takže může být i venku.

Střídače a baterie mají standardně 10 let, panely poté 30 let na výkon 83% a 12 let na poškození.

S naší novou službou Helios Servis PRO nabízíme servisní služby s ročním paušálem od 7.990 Kč pro každého klienta, který má od nás fotovoltaiku nainstalovanou! Pro více informací nás kontaktujte.

Ano, s naší fotovoltaikou Vám můžeme nabídnout až 2 Wallboxy u kterých Vám sníží cenu objednávky o 15.000-30.000 Kč!

Ano, naše termíny pro nás nejsou prázdná slova, za každý den zpoždění jsme smluvně penalizováni!

Ano instalujeme! 
Díky dotaci až 90.000 Kč pro starobní důchodce nebo osoby s invaliditou 3. stupně můžete získat náš systém za symbolickou korunu. 
Pokud bude Vaše žádost schválena, obdržíte zálohu ve výši až 100 % – Neplatíte nic dopředu.
Stačí nás kontaktovat a my se postaráme o zbytek.

Máte jakékoliv další dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.

Rádi bychom Vám oznámili, že rozšiřujeme své služby o pozáruční servis s ročním předplatným pro fotovoltaické elektrárny se službou Helios Servis PRO. 

Jsme přesvědčeni, že kvalitní servis je klíčovým prvkem pro dlouhodobou spokojenost našich zákazníků a maximální využití potenciálu vaší solární elektrárny.

K tomuto účelu jsme vytvořili speciální program, který nabízíme našim zákazníkům. A co je nejlepší, pro prvních 10 klientů je tento program zdarma na 4 roky v hodnotě 32 000 Kč!

📞 Kontaktujte nás ještě dnes a zjistěte, jak můžete využít naší speciální nabídky a zajistit si bezstarostný provoz svého fotovoltaického systému. Těšíme se na spolupráci !

Tým Helios Solution